LIGA PRVAKOV OSMINA FINALA POVRATNA SCHALKE – GALATASARAY

1/8 FINALA
POVRATNA TEKMA

Torek ob 20:45
SCHALKE:GALATASARAY (1:1) – izzid prvega srečanja

Domači so povedli v 12. minuti, ko je Burak Yilmaz(z 7 goli drugi strelec Lige Prvakov) na robu kazenskega prostora prejel podajo Selcuka Inana, nato pa s strelom pod prečko matiral Tima Hildebranda. Malo pozneje bi Hamit Altintop skorajda povišal na 2:0, a mu je veselje preprečila prečka. Schalke je izenačil v zadnjih sekundah prvega polčasa. V protinapadu je Jefferson Farfan z desne strani podal na rob kazenskega prostora, kjer je Jermaine Jones žogo “s prve” poslal pod prečko.

Nemško-turški obračuni so vselej zanimivi, prav nič drugače ne bo tudi tokrat.

V zimskem prestopnem roku sta v vrste 18-kratnih turških prvakov prestopila zvezdnika Nizozemec Wesley Sneijder in reprezentant Slonokoščene obale Didier Drogba, ki je po nekajmesečni seansi na Kitajskem pribežal nazaj v Evropo. Oba sta nedavno že stala na evropskem prestolu. Drogba je v prejšnji sezoni na vrh sam popeljal Chelsea, Sneijder pa je ligo prvakov v žep pospravil z Interjem leta 2010. Zmagovalca po duši bosta zagotovo dodana vrednost turški ekipi, ki je kar naenkrat v tem dvoboju favorit za napredovanje v četrtfinale. Slabi rezultati so posledično odnesli trenerja Huuba Stevensa, njegovo mesto pa je zasedel Jens Keller.V domačem prvenstvu so v generalki premagali prvake BVB z 2:1, strelca Draxel in Huntelaar,to je bila 3 zaporedna prvenstvena zmaga,a je srečo zasenčila poškodba Klaas-Jana Huntelaarja, ki je utrpel težjo poškodbo kolena in sezona je zanj končana.